fbpx

Nastavení židle XMEN a GIGANT

Hlavní výhodou těchto ergonomických židlí je možnost individuálního nastavení přesně podle konkrétních
osobních potřeb jednotlivce, včetně úpravy velikosti sedadla podle fyzických proporcí dané postavy.

Hlavová podpěra

Pro dokonalou relaxaci při dlouhém sezení nabízí židle XMEN výškově nastavitelnou hlavovou opěrku. Speciálně tvarovaná hlavová opěrka umožní efektivní relaxaci, ale při pracovní pozici se obvykle nevyužívá. Správně nastavená hlavová opěrka by měla přirozeně a pohodlně podepírat hlavu v zadní relaxační pozici. Unikátní tvarování opěry a její správné výškové nastavení vám pak zajistí během několika oddychových minut dokonalou regeneraci vaší unavené krční páteři a pocit odlehčené hlavy.

Opěra zad

Židle THERAPIA jsou vybaveny unikátně tvarovanou opěrou zad s výškovým nastavením UP-DOWN. Přesné nastavení výšky je velmi důležité zejména pro správnou pozici bederní opěry. Posuvem zádové opěry vzhůru lze přesnými kroky nastavit požadovanou výšku. Polohovací systém UP-DOWN umožní při dosažení nejvyšší pozice opětovné spuštění opěry do nejnižší polohy a nastavení pak můžete opakovat.

 
 

Výška sedu

Nezbytným prvním krokem pro individuální nastavení židle XMEN je úprava výšky sedu. Zatlačením hlavní páky mechaniky směrem dolů  při odlehčeném sedáku aktivujete zdvih plynového pístu a sedák se zvedá směrem nahoru. Uvolněním páky pozici zajistíte. Opětovným přizvednutím páky při zatíženém sedáku se výška sedu opět sníží. Při správné výšce sedu by měly nohy mezi lýtky a stehny svírat úhel větší než 90 stupňů. Současně by nemělo docházet ke zvedání pat při zadní relaxační poloze.

Nastavení 4D područky

Unikátní odnímatelné 4D područky umožňují nastavení všech klíčových ergonomických funkcí – šířky výšky vytáčení do stran posuv vpřed a vzad.Sklon područek může být vpřed nebo vzad.

Šířku područky přizpůsobíte šířce vaší postavy povolením aretační páčky, vysunutím područky a následným zajištěním páčky. Pro správné podepření loktů při práci u stolu upravíte výšku područky postupným zdvihem do sedmi výškových poloh. Při nejvyšší pozici lze s područkou opět sjet dolů a nastavení opakovat – systém UP-DOWN. Pro dokonalý komfort a maximální přizpůsobení vaší postavě můžete využít vytočení područky nebo posun horní čalouněné opěrky vpřed nebo vzad.

Hloubka sedu

Židle THERAPIA umožňují zejména uživatelům vyšších postav s delšími končetinami upravit hloubku sedu. Po stlačení horní ploché ovládací páčky lze povysunout sedák do požadované pozice vpřed nebo vzad. Po uvolnění páčky dojde k aretaci pozice sedáku. Při správně nastavené hloubce sedu by měla při opřených zádech zůstat mezi přední hranou sedáku a podkolením minimální mezera 1 až 2 centimetry.

Synchronní polohování

Při stisku tlačítka na konci hlavní páky mechaniky a zatlačením zad do opěry se odjistí synchronní polohování, které umožnuje pohyb opěry dozadu a vpřed.  Pokud při pracovním sezení využíváte možnost měnit takto těžiště těla, jde o prospěšné dynamické sezení. Pokud vám dynamické polohování nevyhovuje lze opakovaným stiskem tlačítka opěru  zablokovat v libovolné pozici. Dynamické sezení podporuje koncentraci a výrazně omezuje bolesti páteře a únavu, proto je doporučováno jako zdravý pracovní sed.

Pro dokonalý komfort dynamického sezení je nutné seřídit protiváhu, aby polohování bylo  dokonale vyvážené na hmotnost uživatele a opěra zad nevyvíjela příliš slabý nebo naopak silný tlak na záda. Seřízení tuhosti zajišťuje samostatná výsuvná otočná tyč – při jejím otáčení dochází velmi snadno k rychlému zvýšení nebo snížení tuhosti polohování, což lze využít například při střídání uživatelů.

 
 

Sklon sedáku

Židle XMEN je vybavena funkcí změny sklonu sedáku. Úhel sklonu lze nastavit ve třech pozicích. Základní vodorovná pozice sedáku je 0 stupňů při směřování zadní páky dopředu. Při otočení páky na konci mechaniky směrem dolů, nastavíte naklonění sedáku negativně dolů o 2,5 stupně, po otočení páky dále dozadu se úhel naklonění sedáku zvýší na 5 stupňů negativního sklonu.

Možnost změny sklonu sedáku je velmi důležitá pro individuální komfort. Negativní sklonění pánve zajistí optimální ergonomický sed a minimalizuje bolestivé následky dlouhého pracovního sezení.