fbpx

Nastavení židle BODY

Hlavní výhodou těchto ergonomických židlí je možnost individuálního nastavení přesně podle konkrétních
osobních potřeb jednotlivce, včetně úpravy velikosti sedadla podle fyzických proporcí dané postavy.

Nastavení platí i pro židli MAXI

Hlavová podpěra

Pro dokonalou relaxaci při dlouhém sezení nabízí židle Therapia výškově nastavitelnou hlavovou podpěru. Speciálně tvarovaná hlavová podpěra umožní skutečně efektivně podepřít nikoliv jen opřít hlavu v oblasti krku, ale při pracovní pozici se obvykle nevyužívá. Správně nastavená hlavová podpěra musí přirozeně a pohodlně podepírat hlavu v zadní relaxační pozici. Unikátní tvarování opěry a její správné výškové nastavení Vám pak zajistí během několika oddychových minut dokonalou regeneraci Vaší unavené krční páteři a pocit odlehčené hlavy.

Opěra zad

Židle Therapia je vybavena unikátně tvarovanou opěrou zad s výškovým nastavením up/down. Přesné nastavení výšky je velmi důležité zejména pro správnou pozici bederní opěry. Posuvem zádové opěry vzhůru lze přesnými kroky nastavit požadovanou výšku. Polohovací systém up/down umožní při dosažení nejvyšší pozice opětovné spuštění opěry do nejnižší polohy a nastavení pak můžete opakovat.

 
 

Výška sedu

Nezbytným prvním krokem pro individuální nastavení židle Therapia je úprava výšky sedu. Přizvednutím hlavní páky mechaniky nahoru při odlehčeném sedáku aktivujete zdvih plynového pístu a sedák se zvedá směrem nahoru. Při správné výšce sedu by měly nohy mezi lýtky a stehny svírat úhel větší než 90°. Současně by nemělo docházet ke zvedání pat při zadní relaxační poloze.

Nastavení 4D područky

Unikátní odnímatelné 4D područky umožňují nastavení všech klíčových ergonomických funkcí. Šířky, výšky, vytáčení do stran a posuv vpřed a vzad. Šířku područky přizpůsobíte šířce Vaší postavy povolením aretačního šroubu, vysunutím područky a následným dotažením šroubu. Pro správné podepření loktů při práci u stolu upravíte výšku područky postupným zdvihem do sedmi výškových poloh. Při nejvyšší pozici lze s područkou opět sjet dolů a nastavení opakovat – systém up/down. Pro dokonalý komfort a maximální přizpůsobení Vaší postavě, můžete využít vytočení područky, nebo posun horní čalouněné opěrky vpřed, nebo vzad.

Hloubka sedu

Židle Therapia umožňuje zejména uživatelům vyšších postav s delšími končetinami upravit hloubku sedu. Po přizvednutí přední ploché ovládací páčky lze povysunout sedák do požadované pozice vpřed, nebo vzad. Po uvolnění páčky dojde k aretace sedáku. Při správně nastavené hloubce sedu by měla při opřených zádech zůstat mezi přední hranou sedáku a podkolením minimální mezera 1 – 2 cm.

Synchronní polohování

Při stisku tlačítka na konci hlavní páky mechaniky a zatlačením zad do opěry se odjistí synchronní polohování, které umožňuje pohyb opěry dozadu a vpřed. Pokud při pracovním sezení využíváte možnost měnit takto těžiště těla, jde o prospěšné dynamické sezení. Pokud Vám dynamické polohování nevyhovuje, lze opakovaným stiskem tlačítka opěru zablokovat v libovolné pozici. Dynamické sezení podporuje koncentraci a výrazně omezuje bolesti páteře a únavu. Proto je doporučováno jako zdravý pracovní sed. Pro dokonalý komfort dynamického sezení je nutné seřídit protiváhu, aby polohování bylo dokonale vyvážené na hmotnost uživatele a opěra zad nevyvíjela příliš slabý, nebo naopak silný tlak na záda. Seřízení tuhosti zajišťuje samostatná trojhranná tyč. Při jejím otáčení dochází ke zvýšení, nebo snížení tuhosti polohování, což lze pohodlně nastavit přímo při sezení.