fbpx

Biozóny

Zcela nové a doposud nepoužité řešení představuje 4 aktivní zóny pro zdravé sezení.
Speciální patentované výstupky na židli, které aktivně ovlivňují sedícího a vyloučí nesprávnou polohu při sedu.

Svislá kontaktní zóna horní části páteře. Mírným tlakem nutí k vzpřímenému sedu, aktivuje zádové svaly, otevírá hrudník pro lepší cirkulaci vzduchu při dýchání.
Vodorovná kontaktní zóna dolní části páteře. Výškově nastavitelná bederní opěrka v součinnosti s ostatními zónami správným způsobem podepírá záda.
Vyvýšená kontaktní zóna sedu z taškových pružin pro hýždě. Zabezpečuje správnou pozici dolní části páteře při sedu, chrání páteř při dosedání a dlouhém sezení.
Přední zóna pro správnou pozici nohou. Výstupek zabraňuje nesprávnému sedu na kraji židle, anatomické odlehčení podporuje krevní a lymfatický oběh.

Hlavní předností a unikátností židlí Therapia je zcela nový tvar sedáku a opěry. Tyto části obsahují čalouněné výstupky tzv. biozóny, které pomáhají tělu udržet správnou polohu a zaručují tzv. aktivní sezení. Podpora správné pozice páteře a nohou zcela vyloučí nesprávnou polohu sedícího.

Provedení tvarování čalounění i výsledná pozice sedícího vychází z nejnovějších poznatků o aktivním zdravém sezení a současném stavu antropologických vlastností jednotlivců. Současně je přihlíženo k tělesným změnám při dlouhodobém sezení většiny populace a individuálním tělesným proporcím.

Výrazné odlehčení přední hrany usnadňuje krevní a lymfatický oběh, pružinový rošt na sedáku zachytí veškeré nárázy a výkyvy do stran a chrání konec páteře, bederní opěrka nutí k vzpřímenému sedu a svislá opěra páteře lehkým tlakem přispívá k správné pozici trupu a dýchání.

Při aktivním sedu jsou pozorovatelné pozitivní změny v oblasti tělesných a duševních funkcí

  • zlepšení držení těla ve prospěch snazšího udržení stability a udržení těžiště páteře
  • zlepšení toku tělních tekutin a práce imunitního systému
  • lepší prokrvení těch částí těla, které byly při nesprávném rozložení zátěže v trvalém útlaku a stagnovala tam výživa i odplavování zplodin
  • pozitivní je i změna přístupu ke svému zdraví a snaha zapojit se aktivně do jeho zlepšování nejen v oblasti sezení
  • jisté odlehčení lze očekávat jak v kardiovaskulárním, tak dýchacím systému a proto lze dát do souvislostí i snížení krevního tlaku a zlepšení funkce endokrinního systému, projevující se zejména v činnosti štítné žlázy
  • zlepšení duševní stability prostřednictvím úpravy dýchání a uvolněním funkce zažívacího traktu
  • aktivní sed svou podstatou umožňuje snazší vstávání a změny poloh bez bolestivých projevů
  • podpora aktivního přístupu k práci, životu a plnění úkolů
  • zlepšení stability a s tím i posílení sebevědomí a koncentrace mohou tohoto zdravějšího člověka upřednostnit v týmu a může být vybrán k plnění náročnějších úkolů